close
تبلیغات
ارزیابی عملکرد مراکز کاریابی
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع اخبار رسمی

بازدید : 1
چهارشنبه 10 بهمن 1397 زمان : 15:10


از
کلاهبرداری تا پرورش و ارتقا راس شغل یابی غیر مجاز آنچنان که خبر‌ها منعکس گردیده در رسانه‌ها نشان می‌دهد، همه عمل مراکز کاریابی نیز تمیز و سالم به نظر نمیرسد و در این میان، بعضی از مراکز به اصطلاح کاریابی بصورت غیر مجاز درگیر به عمل گردیده اند و در این میان برخی به کلاهبردای و سرکیسه کردن درخواست کنندگان شغل، اقدام می‌ورزند .

با پرورش و توسعه و گسترش فضای مجازی در سال‌ها اخیر، عمل مرکز ها شغل یابی مجاز و غیر مجاز به فضا‌های این چنینی نیز کشیده گردیده که به واقع این وادی نیز با تهدیدها و فرصت‌های مختص به خویش یاور می باشد .

پایگاه خبری تحلیلی

افزایش قارچ گونه مراکز شغل یابی از حیث کمی از دیگر واقعیت‌هایی میباشد که در سال‌ها اخیر نمود لبریز رنگی داشته که اما این پدیده، بازتابی از افزایش ضریب بیکاری در جامعه میباشد که می‌طلبد درخواست کنندگان اشتغال به موازات همت و همتی که برای اشتغال خویش به عمل می‌بندند از مجاز و قانونی بودن کار چنین مراکزی اطمینان لازم را حاصل نمایند .

آمار
مراجعه کارفرمایان به مراکز و دفاتر شغل یابی اندک گردیده است چندی پیش، صمد ا… فیروزی، قائم رده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان عشایر در گفت و گویی با رسانه‌ها در خصوص همت مرکز ها کاریابی اظهار کرد: یکی از مهم ترین مولفه‌ها در موفقیت این مراکز به عنصر اعتماد در بین مستخدم و صاحبکار گشوده می شود که به واقع هر دو طیف اشاره گردیده می‌باید به این مرکز ها اعتماد اضطراری را نظر نمایند که متاسفانه این اعتماد گسترده به دفتر ها کاریابی وجود ندارد .

وی در تشریح این موضوع می‌گوید: به واقع، خیلی تایم ها کارفرما، نیروی انسانی موضوع نیاز خویش را از کانال‌های دیگری همچون آگهی مجله و … تامین می کند و کارجو هم فعالیت و اشتغال خویش را از مسیر‌های دیگری پیگیری می‌نماید .

فیروزی می‌افزاید: به واقع مرکز ها و دفترها کاریابی می‌باید نیروی عمل ماهر را به کارفرما معرفی کنند تا در نقطه مقابل صاحبکار هم نسبت به این دفترها اعتماد داشته باشد (که البته در این فی مابین اکثری از فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز به کسانی تبدیل شده اند که از نظر آموخته‌های تئوریک غنی هستند، البته از لحاظ مهارتی به درد بازار فعالیت نمی‌خورند) .

برد
مراکز کاریابی مشروط به اندازه ساخت و اشتغال مو جود در جامعه است محمد قسیم عثمانی، نماینده مجلس شورای اسلامی از منظری دیگر، موفقیت و کارکرد دفترها و مرکز ها شغل یابی را قضیه آنالیز و محاسبه قرار می دهد .

او در خاطرنشان کرد و گویی با رسانه‌ها در این خصوص می‌گوید: در صورتی که ضریب ساخت و اشتغال در میهن ارتقاء پیدا کند، موفقیت های مرکز ها کاریابی هم افزون‌تر خواهد شد و بالعکس با عدم برد جامعه در ارتقای ضریب ساخت و اشتغال، برد دفاتر و مراکز این چنینی زیر الشعاع قرار می‌گیرد .

به اعتقاد و باور این نماینده مجلس شورای اسلامی، ارتقاء اشتغالزایی در مرزو بوم با بالا رفتن ضریب تولید، سرمایه گذاری، تکان در مسیر کارآفرینی، اختصاص و تامین اعتبارات اضطراری برای اشتغالزایی و اشتغال آفرینی و… محقق می‌شود و به واقع پیش نیاز‌ها و پیش شرط‌های توسعه و گسترش فرصت‌های شغلی به عامل ها ذکر گردیده فوق معطوف می‌شود و با حصول آن میزان پیروزی های مرکز ها کاریابی هم ارتقاء خواهد یافت .


ارتباط تنگاتنگ مرکز ها صنعتی، تولیدی، خدماتی، مدنی و اصناف، اصلی‌ترین مولفه در برد مرکز ها کاریابی خسرو همتی، یکی دیگر از فعالان و مسئولان دفاتر کاریابی در تشریح مولفه‌های اثر گذار در پیروزی هر چه اکثر دفاتر نام برده اظهار کرد: در واقع امر، مراکز این چنینی، اشتغال آفرینی نمی‌کنند و اصولا وظیفه اخلاق و رفتار شغل هم بر عهده چنین مراکزی نیست و جز فرصت‌های شغلی معدودی که به واسطه عمل این مرکز ها ایجاد شده است، اکثر وظیفه و کارکرد مرکزها اشاره شده بصورت پل ارتباطی در بین کارجو و کارفرما متجلی می‌شود .

وی افزود: به تبع در فیس افزایش فرصت‌های شغلی در جامعه، مرکز ها شغل یابی نیز غالب خواهند بود و اما در فیس برخورداری از داده‌های دقیق، دارای انسجام و طبقه بندی شده و ارتباط هر چه بخش اعظم این دفاتر با مرکز ها صنعتی، تولیدی، خدماتی، دولتی و صنفی، فرآیند جهت دهی و جذب جویندکان عمل با سهولت فزاینده تری انجام قبول میکند .

همتی بیان کرد: آنچنان که آمار و ارقام منعکس گردیده از سوی مراجع ذی ربط نشان می‌دهد در مجموع ۸۰۰ مرکز شغل یابی در کشور درگیر به فعالیت هست (بصورت مجاز و رسمی) که در سال پیشین غالب به سوق‌دهی و اشتغال بیش از ۶۳ هزار نفر گردیده اند .

او گفت:کل اندازه ثبت نام اشخاص درخواست کننده در این مراکز، ۳۵۵ هزار نفر برآورد گردیده می‌باشد که آرزو آن می‌رود با ارتقا اشتغالزایی و اشتغال آفرینی در کشور، تقویت اعتماد طرفین (کارجو و کارآفرین) به مرکز ها شغل یابی و همینطور هماهنگی فزاینده‌تر میان دفتر ها و مرکز ها کاریابی با حوزه‌هایی که مستمند نیروی انسانی می‌باشند مقدار افراد شاغل به واسطه ساماندهی دفتر ها شغل یابی به نسبت افراد و گروه‌هایی که برای برخورداری از شغل ثبت نام می‌نمایند با ارتقاء هر چه بیشتری همپا شود .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 3
 • بازدید ماه : 3
 • بازدید سال : 8
 • بازدید کلی : 8
 • کدهای اختصاصی